Facebook’tan Para Kazanmaya İlişkin Kurallar

Sayfalar, içeriklerini kullanarak Facebook’ta para kazanabilir. Ancak bunun için belirli ilkelere uyulması gerekmektedir. Para kazanma standartlarımız 3 kural grubuna ayrılmıştır:

Topluluk Standartları

Bunlar; sansürlenmemiş şiddet tasviri yapan, çıplaklık ve nefret söylemi barındıran güvenli olmayan içeriklere karşı oluşturduğumuz temel kurallardır. Çoğu durumda, para kazanılmayan içeriklerin bile bu kural grubuna uyması gerekmektedir. Facebook’un Topluluk Standartları hakkında daha fazla bilgi alın.

Ortaklar İçin Para Kazanma İlkeleri

Bu standartlar genellikle Sayfa düzeyinde geçerlidir. Sayfanızın davranışlarını bir bütün olarak ele alır. Bu standartlar; sayfanızın oluşturduğu içeriklere, bu içeriklerin nasıl paylaşıldığına ve Sayfanızın internetteki ödemeleri nasıl aldığına ve yaptığına ilişkin kuralları içermektedir. Ortaklar İçin Para Kazanma Standartlarımız hakkında daha fazla bilgi alın.

İçerikler İçin Para Kazanma İlkeleri

Bu kurallar genellikle içerik düzeyinde geçerlidir. Sayfanızın yayınladığı video ve gönderilerin içeriklerini tek tek ele alır. Şiddet, cinsellik, suç, sansürlenmemiş şiddet barındıran veya küfürlü içeriklere karşı kurallarımız bunlara dahildir. İçerikler İçin Para Kazanma Standartları hakkında daha fazla bilgi alın.

İhlaller ve itirazlar

Belirli bir Sayfanın veya videonun para kazanabilme durumunu İçerik Stüdyosu’ndan istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz. Videolarınızdan veya Sayfalarınızdan birinin yanlışlıkla kısıtlandığını düşünüyorsanız, doğrudan değerlendirme ekibimize itirazda bulunabilirsinizPara kazanma özelliklerine erişimin durdurulması hakkında daha fazla bilgi alın.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık