Facebook Profil Resmi ve Kapak Fotoğrafı Boyutları

Facebook Resim Boyutları

Facebook’ta kullanılan profil resmi boyutu ve kapak resmi boyutu hakkında bilgileri sizler için derledik. Akıllı telefonlar, klasik cep telefonları ve bilgisayar ile tablet kullanıcıları için resim boyutlarını inceleyin.

Facebook’ta kullanılan profil ve kapak fotoğrafı boyutları

Facebook profil resmi boyutları

Bilgisayarda Facebook profil resmi 170×170 pikseldir. Akıllı telefonlarda ise 128×128 piksel boyutundadır. Klasik cep telefonlarının büyük çoğunluğunda ise 36×36 piksel boyutunda görüntülenir.

Kullanılacak olan profil resmi için yatay veya dikey dikdörtgen fotoğraf yükleyebilirsiniz. Ancak görüntülenecek olan profil resmi, kare alan seçilerek belirlenir ve daire içerisinde görüntülenir.

Facebook kapak fotoğrafı boyutları

Facebook kapak fotoğrafı için mobil ve bilgisayar arasında fark yüksektir. Bilgisayar kullanarak Facebook sayfanızı ziyaret eden kişiler 820×312 piksel boyutunda fotoğraf görüntülerken, akıllı telefondan ziyaret edenler ise 640×360 piksel boyutunda görüntüleyeceklerdir. Bilgisayarda görüntüleyenler için genişlik/uzunluk oranı 2.6 iken, mobil cihaz kullanıcıları için bu oran 1.7’dir.

851 piksel genişliğinde, 315 piksel uzunluğunda ve 100 kb boyutundan daha küçük bir sRGB JPG dosyası olduğunda en hızlı yükleme performansı alırsınız.

Logo veya metin içeren resimler

Logo veya metin içeren profil resimleri ve kapak fotoğrafları için bir PNG dosyası kullanarak daha iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Sayfanızın profil resminin, reklamlar ve gönderilerde dairesel bir formata kırpılacağını ancak insanlar Sayfanızı ziyaret ettiğinde aynı kare formatta kalacağını aklınızda bulundurun. Sayfanızın profil resminin kırpıldığında nasıl görüneceğinin önizlemesini görmek için lütfen aşağıdaki örneği inceleyin.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık