[Çözüm] Facebook Giriş Yapma Problemi

Facebook giriş sorunları yaşıyorsanız aşağıda deneyebileceğiniz şeylerden bazılarını görebilirsiniz.

Facebook giriş işlemlerinde sıklıkla problem yaşayanları duyuyoruz. Genelde yaşanılan sıkıntı kaynağı şifreyi unutmuş olmanız olsa da, bazen saldırılar ile karşılaşabilirsiniz. Bu konu da facebook giriş problemleri ve çözüm yolları ele alınacaktır.

Şifre kaynaklı problemler

Sıklıkla karşılaşılan Facebook’a giriş problemlerinin başında şifreyi unutmak geliyor. Mail adresi veya cep telefonu numarasını unutan kişiler ile şifreyi unutanlar sorun yaşamaktadır. Şifrenizi unuttuysanız, aşağıdaki linkten gerekli adımları takip ederek hesabınıza erişebilirsiniz.

https://www.facebook.com/login/identify

Umarım sorun sadece yukarıdaki sayfaya girerek çözülebilecek kadar basittir. Takip edeceğiniz adımlar sonrasında, yeni şifre belirleme ekranına ulaşır ve hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Mail ile şifre sıfırlama işlemlerini başlattıysanız, muhtemelen yukarıdaki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Hesabın size ait olup olmadığını sorgulayacaktır. Facebook profil resminizi, isminizi teyit etmeniz beklenilecektir. Geri kalan adımları da takip ederek, şifrenize kavuşabilirsiniz.

Şifre Çalınma Problemleri

Facebook giriş şifrenizi değiştirmediğiniz halde, şifre yanlış uyarısı ile karşılaşıyorsanız bazı işlemler yapmanız gerekiyor. Öncelikle hesabınızı geri alarak işe başlamalısınız. Yukarıdaki şifremi unuttum adımlarını takip ederek bir çözüme ulaşamadıysanız, muhtemelen aşağıdaki tüm sorunları yaşıyorsunuz.

  • Facebook şifremi unuttum / facebook şifresi yanlış
  • Mail adresime ulaşamıyorum, şifre sıfırlama mailini açamıyorum
  • Cep telefonumu facebook hesabıma bağlamamıştım.

Tüm bu sorunlar ile karşılaştığınızı varsayacak olursak, yine de endişe etmenize gerek yok. Aşağıdaki adımları takip ederek şifrenizi yani facebook hesabınızı geri alabileceksiniz.

Facebook Hesabını Geri Alma

Bir arkadaşınızın veya aile üyenizin hesabını kullanarak kendi Facebook hesabınızın geri alınması

  1. Bir bilgisayardan, geri almak istediğiniz hesabın profiline gidin.
  2. Kapak fotoğrafının altındaki more simgesine tıklayın.
  3. Destek bul veya profili şikayet et‘i seçin.
  4. Başka Bir Şey‘i seçin ve sonra İleri’ye tıklayın.
  5. Bu hesabı geri al‘a tıklayın ve adımları izleyin.

Tüm bu adımları uyguladığınız halde, hesabınıza erişim sağlayamıyor musunuz? Belki de yanlış hesaba ulaşmak istiyor olabilirsiniz. Sorunu devam eden ziyaretçilerimiz yorum yaz alanını kullanarak bizimle iletişim sağlayabilirler.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık