Beni Kimler Takip Edebilir?

takip ayarları

Bir kişiyle Facebook’ta arkadaş olduğunuzda, bu kişi sizi otomatik olarak takip etmeye başlar. Ayrıca, gönderi ayarlarınızın yanındaki Herkese Açık‘ı seçerek arkadaşınız olmayan kişilerin de sizi takip etmesine izin verebilirsiniz.Sizi kimlerin takip edebileceğini yönetmek için:

Önemli Başlıklar

Yeni Facebook

  1. Facebook’un sağ üst köşesindeki  simgesine tıklayın.
  2. Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar‘ı seçin.
  3. Solda Herkese Açık Gönderiler‘e tıklayın.
  4. Beni Kimler Takip Edebilir? ifadesinin yanında Arkadaşlar‘ı veya Herkese Açık‘ı seçin.

Klasik Facebook

  1. Sağ üstteki  simgesine tıklayın ve Ayarlar‘ı seçin.
  2. Solda Herkese Açık Gönderiler‘e tıklayın.
  3. Beni Kimler Takip Edebilir? ifadesinin yanında Arkadaşlar‘ı veya Herkese Açık‘ı seçin.

Diğer Ayarlar

  • Herkese Açık Gönderi Yorumları: Herkese açık gönderilerinize kimlerin yorum yapabileceğini seçmenize olanak tanır. Herkese açık gönderilerinizi kimlerin beğenebileceğini ve yorum yapabileceğini ayarlamayı öğrenin.
  • Herkese Açık Gönderi Bildirimleri: Arkadaşınız olmayan kişiler sizi takip etmeye başladığında ve herkese açık gönderilerinizi paylaştığında, beğendiğinde veya bunlara yorum yaptığında bildirim almak isteyip istemediğinizi seçmenize olanak tanır.
  • Herkese Açık Profil Bilgileri: Herkese açık profilinizin bir parçası olan Künye kısmındaki değişiklikleri kimlerin beğenebileceğini veya bu değişikliklere kimlerin yorum yapabileceğini seçmenize olanak tanır. Profil fotoğraflarına, profil videolarına, kapak fotoğraflarına, öne çıkan fotoğraflara ve Haber Kaynağı güncellemelerine yönelik değişiklikler buna dahildir. Herkese açık profil bilgilerinizi kimlerin beğenebileceğini ve yorum yapabileceğini ayarlamayı öğrenin.

Kimlerin Sizi Takip Ettiğini GörünProfilinizin gizlilik ayarlarını Herkese Açık olarak belirlediyseniz, arkadaşınız olmayan takipçilerinizin listesini görebilirsiniz. Bu listeyi, profilinize gidip kapak fotoğrafınızın altındaki Arkadaşlar‘a ve ardından Diğer > Takipçiler‘e tıklayarak bulabilirsiniz. Hiç takipçiniz yoksa, bu seçeneği göremezsiniz. Sizi hangi Facebook arkadaşlarınızın takip ettiğini görmezsiniz.Not: Arkadaşınız olmayan kişilerin sizi takip etmesine izin verdiyseniz, yok saydığınız veya sildiğiniz arkadaşlık isteklerini gönderen kişiler sizi otomatik olarak takip etmeye başlayacaktır. Birinin sizi takip etmesini istemiyorsanız, o kişiyi istediğiniz zaman engelleyebilirsiniz.Marketplace’te Takip EtmeMarketplace’te takibe izin verirseniz, Marketplace’teki herkesin sizi takip edebileceğini aklınızda bulundurun.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık