Facebook, Instagram ve WhatsApp Ne Zaman Düzelecek – 4 Ekim

Facebook, Instagram ve WhatsApp erişim problemi:

Elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz ve laptoplarımız ile saatlerce zaman geçirdiğimiz Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulaması yaşanan bir sorundan dolayı 18:44 itibariyle hata veriyor.

Uygulamalara ve websitesine erişimde, paylaşım yapmakta sorun yaşanıyor. Belli alanlarda erişim problemi bulunan sosyal medya ve mesajlaşma programlarına erişimin ne zaman düzeleceği konusunda bir bilgi bulunmuyor.

Güncelleme:

1-) WhatsApp Açıklama Yaptı

Bazı kişilerin şu anda WhatsApp ile ilgili sorunlar yaşadığının farkındayız. İşleri normale döndürmek için çalışıyoruz ve mümkün olan en kısa sürede güncelleyeceğiz. Sabrınız için teşekkürler!

2-) Facebook Açıklama Yaptı

Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

3-) Instagram Açıklama Yaptı

Instagram ve arkadaşlar şu anda biraz zor zamanlar geçiriyor ve bunları kullanırken sorun yaşıyor olabilirsiniz. Bizimle kalın, biz varız

Yapılan açıklamalar sitelerin Twitter resmi hesaplarında paylaşılmıştır.

Türk kullanıcıların özellikle Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile sorun hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlarımıza Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’dan açıklama geldi.

4-) Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan Açıklama Yaptı

Whatsapp, Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde erişim sorunu yaşanmakta olup, global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir.

5-) Erişim Problemi Ne Kadar Daha Devam Edecek?

Sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında dönem dönem erişim problemi ile karşılaşılıyordu. Facebook, WhatsApp ve Instagram’a belli zamanlarda dönemsel ve bugün olduğu gibi küresel erişim problemleri yaşandı. Ancak bu problem bir başka ! Küresel çapta üç saati aşkın süredir erişim problemi devam ediyor.

6-) Instagram Açıldı !

Instagram’daki problem giderilmiş. Keyifle kullanmaya devam edebilirsiniz!

7-) Facebook Aktif !

Facebook’taki problem giderilmiş. Websiteden giriş yapabilirsiniz. Uygulamadaki problem devam ediyor.

8 ) WhatsApp ve Facebook Uygulama Aktif !

Facebook uygulama üzerinden giriş yapabilirsiniz. WhatsApp uygulama üzerinden giriş yapabilirsiniz. WhatsApp web henüz aktif değil.

9-) WhatsApp Web sorunu çözüldü !

WhatsApp Web sorunu çözüldü. WhatsApp uygulamanızdan tekrar tanımlama yaparak, web.whatsapp.com’u kullanabilirsiniz.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık