Facebook Kripto Para Reklamlarını Yasakladı!

Facebook yönetiminden yapılan açıklamaya göre, dünden itibaren yani 30 Ocak 2018 itibariyle Kripto Para reklamlarının yayınlanmasına müsaade edilmeyeceği bildirilmiştir.

Kripto para reklamları 30.01.2018 itibariyle Facebook’ta yayınlanamayacak!

Yasaklamanın temel amacının dolandırıcılıkları engellemeyi hedeflediğini belirtiyor. Yasaklamanın, Instagram uygulamasını da kapsayacağı belirtilmiştir.

Yasaklama ile ilgili yapılan açıklamada, kripto para birimlerinin reklamlarında; sıklıkla yanıltıcı veya aldatmacalı uygulamalarla bağlantılı paylaşımlar yapıldığının altı çizildi.

Business Insider’a, Facebook sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, kripto para ile ilgili yapılan yasaklamanın detaylarına girilerek, sadece para birimi veya şifreleme araçlarını satmaya çalışanlarla kısıtlı kalınmadığı, kripto para birimleri ile ilgili tüm reklamların yasaklandığı söylendi. Böylece, cüzdan satışı, borsa, madencilik gibi kripto paralar ile ilgili tüm detayların reklamları yasaklanmış oldu.

Yasaklama ile ilgili yapılan açıklamanın ardından, Facebook yöneticisi Rob Leathern; “İnsanların, aldatmacadan veya aldatmadan korkmadan Facebook reklamlarıyla yeni ürün ve hizmetleri keşfetmeye ve bunları öğrenmeye devam etmesini istiyoruz” ifadelerini kullandı. Ayrıca Leathern, şuan kripto para ile ilgili reklam yapan çok sayıda şirketin iyi niyetli olmadığı hatta kötü niyetli reklamlar yaparak, aldatma, kandırma ve dolandırma amacıyla Facebook kullanıcılarını yanıltma hedefinde olduğunu belirtti.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık