Facebook’tan Para Kazanma Araçlarına Erişim

Para Kazanma Araçlarına Erişimin Kaldırılması Hakkında

Reklam araları adı verilen bir ürün aracılığıyla, Facebook’ta paylaşılan videolar üzerinden para kazanılabilir. Bununla birlikte, reklam araları yalnızca belirli kurallara uyan videolara yerleştirilebilir. Reklam aralarıyla para kazanabilmeniz için videolarınızın şu koşulları karşılaması gerekir:

  • Topluluk Standartlarımıza uyma: Bunlar; şiddet tasviri yapan, nefrete teşvik eden veya yetişkin cinselliği barındıran içerikler gibi güvenli olmayan içeriklere karşı oluşturduğumuz kurallardır.
  • Para Kazanma Uygunluk Standartlarımıza uyma: Reklam Araları içeren videoların, Topluluk Kurallarımıza ek olarak başka bir grup kurala daha uyması gerekir. Sayfa, Ödemeler ve gerçek olmayan davranışlar için geçerli kurallarımız buna dahildir.
  • Para Kazanmaya Yönelik İçerik Kurallarımızı ihlal etmekten kaçınma: Bunlar; aşırı derecede cinsellik, şiddet veya sansürlenmemiş şiddet barındıran ya da küfürlü içeriklere karşı oluşturduğumuz özel kurallardır.

Değerlendirmeler

Facebook’ta paylaşılan ve reklam aralarının etkinleştirildiği Videolar, yukarıdaki standartlara göre değerlendirilebilir. Videonuz bu standartlardan herhangi birini ihlal eden bir içerik barındırıyorsa, bu video Reklam Aralarından para kazanamayacağı yönünde işaretlenir.

İhlaller

Standartlarımızın bir kez ihlal edilmesi, ilgili video için reklam aralarının kapatılmasına neden olabilir. Bununla birlikte, ciddi veya tekrarlanan ihlaller tüm hesabınızın reklam aralarına ve diğer para kazanma araçlarına erişimini kaybetmesine yol açabilir.

Tüm videolarınızın para kazanma durumunu İçerik Stüdyosu’ndaki İçerik Kütüphanesi’nden kontrol edebilirsiniz.

İtirazlar

Videolarınızdan biri için para kazanma araçlarına erişimin yanlışlıkla kaldırıldığını düşünüyorsanız, doğrudan değerlendirme ekibimize itirazda bulunabilirsiniz.

Sayfanızın paylaştığı ve para kazanma araçlarına erişimi kaldırılan her video için yalnızca bir kez itirazda bulunabilirsiniz. İtirazlar genellikle yedi gün içinde veya daha kısa sürede yanıtlanır.

Facebook’tan para kazan !

Metaren Bilişim ve Danışmanlık