Diem Coin Nedir? Diem Coin Ne Kadar?

Diem coin, ilk çıktığı ismi ile Libra coin, Facebook Inc. tarafından önerilen izinli bir blockchain tabanlı ödeme sistemidir.

Uzun yıllardır Facebook firması, Facebook, Instagram ve WhatsApp uygulamaları üzerinden cüzdan programını hayal ediyordu. Diem coin ile kullanıcılarının para transferi gerçekleştirmesi, bakiyelerini cüzdanlarında biriktirmeleri gibi planlamalar ve çeşitli testler yapılmıştı.

Facebook planlamalarını gerçeğe dönüştürmek ve kullanıma almak için, günümüzün en popüler para borsası ve transfer aracı olan coin sektörüne adım atmaya hazırlanıyor.

2020 yılında lansmanının yapılması planlanan coin, başta pandemi olmak üzere birçok sebep ile hizmete alınmadı. Başlangıç seviyesinde deneysel kodu yayınlanan Diem Coin 2021 yılının son çeyreğinde borsaya atılmaya hazırlanıyor.

Kriptorafik olarak Diem Derneğine emanet edilecek olan Diem; teknoloji, risk sermayesi, çevrimiçi pazar, telekomünikasyon, ödeme, proje, para birimi ve işlemler ile kar amacı gütmeyen kuruluşlardan oluşan bir üyelik organizasyonudur.

Libra olarak bilinen projenin ismi 2020 yılı Aralık ayında “Diem” olarak değiştirilmiştir.

Henüz piyasaya sunulmadığı için şuan maddi bir karşılığı bulunmuyor. Bu nedenle Diem Coin sıfır Türk Lirasıdır.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık