Facebook Reklam Bütçesi Nedir?

Bütçeler Hakkında

Bütçe, reklamlarınızı insanlara göstermek için harcamak istediğiniz para tutarıdır. Aynı zamanda bir ücret kontrol aracıdır. Teklif stratejisinin sonuç başına ücretinizi kontrol etmenize yardımcı olduğu gibi, bütçe de bir kampanya veya reklam seti için yaptığınız toplam harcamayı kontrol etmenize yardımcı olur.

Kampanya bütçeleri ve reklam seti bütçeleri

Kampanya bütçesi optimizasyonuyla kampanyanız için bir toplam bütçe veya reklam setleriniz için ayrı ayrı bütçeler belirleyebilirsiniz.

  • Kampanya bütçeleri: Tüm kampanya bütçeleri, kampanya bütçesi optimizasyonunu kullanır. Bu, en iyi fırsatlara sahip reklam setlerine gerçek zamanlı ve sürekli olarak dağıtılan kapsayıcı bir kampanya bütçesi belirlemenize olanak tanır. Kampanya bütçeleri, kampanya kurulumunu basitleştirebilir ve manuel olarak yönetmeniz gereken bütçe sayısını azaltabilir. Kampanya bütçeleri, kampanyanızdan en düşük ücretle mümkün olan en fazla sonucu almanıza yardımcı olur ve bütçenizin reklam setlerinde nasıl harcanacağı konusunda esnekseniz idealdir.
  • Reklam seti bütçeleri: Belirli reklam setlerinin yayını üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istiyorsanız, reklam setleriniz için ayrı bütçeler belirlemeyi seçebilirsiniz. Bu, karma optimizasyon hedefleriniz ve teklif stratejileriniz ya da reklam setleri arasında hedef kitle boyutlarında büyük farklar varsa faydalı olabilir.

Kampanya bütçeleri ve reklam seti bütçeleri arasında seçim yapma hakkında daha fazla bilgi alın.

Günlük bütçeler ve toplam bütçeler

Hem kampanya bütçeleri hem de reklam seti bütçeleri için, bütçenizin her bir gün için mi yoksa kampanya veya reklam setinizin tüm süresi boyunca mı geçerli olacağını seçebilirsiniz.

  • Günlük bütçeler: Bir reklam seti veya kampanya için her gün harcayabileceğiniz ortalama tutardır. Günlük bütçeler net bir üst sınır değildir. Kampanya veya reklam setiniz için tutarlı günlük sonuçlara ulaşmak için her gün kabaca aynı tutarı harcamak istiyorsanız idealdir.
  • Toplam bütçeler: Kampanyanızın veya reklam setinizin toplam yayınlanma süresi boyunca harcayabileceğiniz toplam tutardır. Toplam bütçeler bir ortalama değil, net bir üst sınırdır. Belirli tutardaki bir harcama tutarını aşmak istemiyorsanız faydalı olabilir ve her gün ne kadar harcama yapmak istediğiniz konusunda esnekseniz en iyi sonucu verir.

Metaren Bilişim ve Danışmanlık