Sosyal Medyada Donald J. Trump Hesabı Kısıtlandı

Amerika Birleşik Devletlerinin 45. Başkanı Donald John Trump, günümüzün en hızlı ve popüler haberleşme kaynaklarından Facebook ve Instagram’da paylaşım engeli ile karşılaştı.

Başkan Trump’ın çağrısı ile Temsilciler Meclisinin önünde toplanan protestocular güvenliği aşarak Kongre binasına girdi. Protestocular Senato genel kurul salonuna kadar ulaşırken, güvenlik güçleri Temsilciler Meclisi’ne girmeye çalışanları ateş açarak durdurdu. İlk bilgiye göre bir kişi yaşamını yitirdi. (Güncelleme – 4 ölü)

Birçok usulsüz bilgi paylaşımı ve çeşitli suçlamalar sebebiyle defalarca kez mahkemelik olan Facebook INC. firması kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Trump’ın bu günlerde paylaşım yapmaması için acil önlem aldı ve Biden’a yakın olmayı tercih etti.

The shocking events of the last 24 hours clearly demonstrate that President Donald Trump intends to use his remaining…

Mark Zuckerberg paylaştı: 7 Ocak 2021 Perşembe

Zuckerberg yaptığı açıklamada, başkanlık devredilene kadar geçecek sürede 45. ABD başkanı Donald Trump’ın Facebook ve Instagram hesapları üzerinden herhangi bir paylaşım yapmasına izin verilmeyeceğini, bu sürenin 2 hafta ile kısıtlı veya ömür boyu olabileceğini bildirdi.

Trump tarafından yapılan paylaşımların, halkın birlik ve bütünlüğüne zarar verdiğini, ortamın gerilmesi ve olayların tırmanması için protestocuları yönlendirebilecek dolgunluğa sahip olduğunu belirtti.

İşte Trump hesabından yapılan son paylaşım;

I am asking for everyone at the U.S. Capitol to remain peaceful. No violence! Remember, WE are the Party of Law & Order – respect the Law and our great men and women in Blue. Thank you!

Donald J. Trump paylaştı: 6 Ocak 2021 Çarşamba
Metaren Bilişim ve Danışmanlık